Preloader
Назад

Nutella – мільярдні прибутки

Далі

Nutella – від «шоколаду для бідних» до багатомільярдних прибутків.

Як маленька сімейна кондитерська за 60 років захопила весь світ.

«Чим би був світ без Nutella?» – як народилася усесвітньо відома солодка компанія і як їй вдалося стати світовим брендом?

Італія, післявоєнні роки. Шоколад був рідкісним і дорогим делікатесом. Народ живе у злиднях, всім не до ласощів. Натомість, П’ємонт – місцевість, де мешкав засновник П’єтро Ферреро – був багатим на врожаї ліщини. Підприємець вдало використав цей факт і почав виготовляти пасту, яка на третину складалася з мелених лісових горіхів.

Разом із братом Джованні йому вдалося знизити ціну на солодощі більш ніж в чотири рази та завоювати італійський ринок.

Родинний бізнес, який починався з невеличкої кондитерської в містечку Альба, наразі посідає четверте місце на шоколадному ринку. Щорічний обсяг продажів – понад 11 млрд доларів. Як був пройдений цей шлях?

У 1946 році П’єтро Ферреро почав виготовляти горіхово-шоколадні батончики Giandujot, загорнуті у фольгу. Доленосним для бізнесу став випадок, коли одного разу виготовлені на замовлення батончики розтанули. У економного П’єтро з’явилася ідея намазувати солодку масу на хліб, щоб продукт не пропав. Ідея виявилася вдалою.  У 1951 році до пасти додали пальмову олію і вона отримала вже іншу назву – Supercrema. Ще за 13 років, у 1964, син засновника – Мікелє Ферреро – вдосконалив пасту і назвав її Nutella. Так і народився продукт, улюблений мільйонами. Один із секретів успіху – у самій назві: «нут» на багатьох мовах світу означає «горіх», а суфікс «ела» асоціюється із чимось італійським.

У 1965 році у Німеччині була випущена баночка з тим самим дизайном, який ми зараз впізнаємо по всьому світу.

Nutella завжди намагалася стати світовим брендом: вже у 1978 власники бренду дійшли до Австралії, запустивши своє перше виробництво за межами Європи, недалеко від Сіднея. Наразі ж паста виробляється на 11 фабриках у різних країнах світу.

Один із найголовніших секретів успіху – вдалий маркетинг. З самого початку життя бренду його засновник позиціював Нутеллу не як посередній замінник шоколаду, а як зовсім новий продукт, не менш смачний і корисний.

Вдала рекламна кампанія закликала увесь світ “почати день з Nutella” та інформувала, що одна порція містить необхідну для сніданку кількість поживних речовин. Як результат, вживання продукції стало звичкою, своєрідним ранковим ритуалом цілого покоління.

Ще один вдалий хід – спонсорство італійської футбольної збірної у 1988-2001 роках, що багаторазово збільшило впізнаваність бренду і змусило глядачів повірити у корисність продукту, який вживали навіть спортсмени.

Вдалий інфопривід компанія створила для себе у 2005 році, коли було організовано «Найбільший континентальний сніданок з Nutella®» у Німеччині. Подія ввійшла до Книги рекордів Гіннеса і зайвий раз довела громадськості впливовість світового бренду.

Сучасний світ – сучасні інструменти маркетингу. Бренд створив окрему сторінку для святкування своєї річниці. Матеріал доступний сімома мовами світу. Там пропонується 10 способів відсвяткувати День Нутелли – непоганий спосіб генерувати новий контент за допомогою самих користувачів, UGC, як називають маркетологи.

На сайті представлені яскраві посилання на відео у Фейсбуці різних років, присвячені річниці бренду. Кількість підписників вражає – більш ніж 30 мільйонів користувачів. Мати розвинені соціальні мережі особливо важливо у час всесвітньої пандемії.

До речі, компанія Ferrero відома не лише виготовленням Nutella, але ще і «Kinder», «Tic Tac» і «Raffaello». Утім саме Nutella приносить підприємству аж до третини доходів.

Один із секретів бізнесу – у його спадкоємності. Наразі компанією управляє Джованні Ферреро – онук засновника виробництва. У 2019 році мільярдер зайняв 27 місце у списку Forbs, збільшивши свої статки на 9,63 мільярдів.

Колишня маленька сімейна майстерня приносить мільярди доларів своїм власникам і всесвітню славу. У 2014 році, на 50-річний ювілей бренду пошта Італії випустила марку з Нутеллою, де баночка зображується на золотому тлі.

Ще один секрет підприємства – соціальна відповідальність. Nutella позиціює себе як екологічний бренд, що піклується про навколишнє середовище. Бренд гарантує якість і екологічність усіх інгредієнтів, а також піклується про покращення якості життя фермерів та їхніх громад. Бренд позиціює це як свою місію і співпрацює з партнерами та неприбутковими організаціями, що робить його ще важливішим в очах клієнтів.

Справжня родзинка Nutella – окремі пропозиції для любителів подорожувати. Лише у магазинах dute-free можна знайти продукцію виробника, представлену у спеціальній версії, як от баночка шоколадного крему, «одягнута» у джемпер, або ж подарункове пакування, яке дає змогу написати побажання і надіслати комусь у подарунок. Ось так, подорожуючи Земною кулею, люди починають асоціювати Nutella не тільки із дитинством, але ще і з подорожами! Бренд вміє викликати емоції. Здатність залишатись у свідомості споживачів – одна з ознак сильного бренду. Нутела сьогодні – один з найсильніших у світі.