Preloader
Назад

Як не заплутатися в мережі

Далі
25.11.2020

«Ми жили в селах. А потім в містах. Тепер будемо жити в інтернеті»

Фільм «Соціальна мережа» (The Social Network)

 

Чи замислювалися ви над тим, що ваша компанія і без всяких дій з вашого боку присутня в мережі тим чи іншим чином? Середньостатистичний користувач проводить в інтернеті більше 6 годин на добу, тобто, близько 40% часу свого неспання. Успішні компанії це розуміють і керують своєю репутацією, розробляючи бізнес-модель присутності в мережі.

 

Інтернет сьогодні – аналог античного форуму, де всі бачать і чують всіх. Тільки масштаб зріс з декількох тисяч присутніх до декількох мільярдів. Поведінка компанії в мережі – найважливіший елемент створення іміджу і репутації. Згідно зі статистикою 80% західних покупців перевіряють інформацію в інтернеті, перш ніж щось купити. Люди перестають довіряти традиційним способам комунікації, розраховуючи отримати в мережі більш об'єктивну інформацію.

 

Інтернет надає безмежні можливості для бізнесу. Головна з них – інтерактивний діалог зі споживачами, який сприяє підвищенню довіри і лояльності до бренду. До традиційних для бізнесу інструментів онлайн-маркетингу відноситься створення свого сайту, ведення соціальних мереж і управління репутацією.

 

Сайт – обличчя компанії в інформаційному полі. Це інтегрований маркетинговий майданчик: він є інформаційним продуктом, простором для продажів і інструментом просування, а також він впливає на ціноутворення. Сайт відображає корпоративну культуру і цінності компанії. Звичайно, якщо вони у неї є.

 

Сайт може не тільки підтримувати компанію, але і стати основою її бізнесу. Причому в інтернеті бізнес може розвиватися темпами, недосяжними в офлайні. Яскравий приклад – компанія Lamoda. Маркетплейс був заснований в 2011 році, а вже в 2018-му компанія увійшла в рейтинг 20 найдорожчих бізнесів Рунета за версією Forbes, зайнявши в ньому 9 місце.

 

Ще одна перевага сучасних інтернет-майданчиків – можливість персоналізації контенту. Наприклад, на сайті компанії Bvlgary клієнту пропонується вибрати колір свого настрою. Відвідувач підлаштовує під себе сайт і відчуває особистий контакт з компанією.

 

Зараз соціальні мережі замінюють людям багато сервісів: тут можна робити покупки, замовляти квитки, бронювати номери і нескінченно поглинати контент. Інформація в соціальних медіа вважається більш достовірною, надійною. Люди схильні довіряти таким же споживачам інформації, як і вони самі.

Соцмережі постійно розвиваються. Вони інформують користувачів про майбутні події, і, що найголовніше, створюють співтовариство навколо компанії. Тут важливо грамотно використовувати інфоприводи і йти в ногу з часом.

Наприклад, участь в розіграшах Giveaway в Instagram вже не дуже актуальна. Якщо в 2016 році вони приводили дешевих передплатників практично без витрат, то тепер цей метод здатний вбити ваш аккаунт. Більш розумним буде провести власний невеликий розіграш, подарувавши свій товар або послугу.

Правило десяти постів в день уже також втратило актуальність. Наявність новини – не привід говорити про неї. Важливо доносити до аудиторії те, що вона готова почути. Наприклад, компанія Apple ніколи не випускає занадто багато публікацій. Для користувачів важливо знати, що компанія публікує дійсно важливий і якісний контент, за яким буде цікаво стежити. Тут все залежить від сили бренду, від продукту і від завдання. Завжди актуально оперативно реагувати на події, пов'язані з вашою сферою діяльності – фестивалі, конференції тощо. Дайте оцінку, підготуйте огляд і вчасно викладіть матеріал на ваш ресурс – оперативні компанії отримують більше переглядів і лайків, а, відповідно, і клієнтів.

Важливий тренд 2020 року – щирість і відкритість: зараз актуально показувати «внутрішню кухню» компанії, прихований від очей сторонніх процес виробництва, виходити в прямі ефіри, спілкуватися про повсякденні справи і відповідати на запитання користувачів. Адже спілкування – головна мета соцмереж.

Також через соціальні медіа можна просувати і сайт компанії. Не обов'язково вести сторінку бізнесу в соцмережах, якщо це недоцільно. Можливо, буде достатньо запустити рекламу на Facebook і переводити людей прямо на свій сайт.

Чи потрібні вашому бізнесу соціальні мережі і як вибрати свою? Це залежить від того, що і кому ви продаєте. Ви навряд чи продасте танк через Instagram, але ось послуги майстра з манікюру або репетитора – доволі легко. При цьому варто враховувати, що в соціальних медіа є заборона на рекламу деяких видів продукції, таких як сигарети, алкоголь, ліки.

 

Розглянемо можливості для просування бізнесу в найпопулярніших соціальних медіа.

 

Facebook – універсальна соцмережа, яка охоплює найширшу аудиторію. Вікова категорія найактивніших його користувачі – від 25 до 34 років. У соціальній мережі можна вдало просувати автомобільний, спортивний, фінансовий, ресторанний та інші види бізнесу. Наприклад, компанія Nescafé провела соціальний експеримент на Facebook: вийшла серія кумедних відео з молодою людиною, яка заходила на каву до своїх френдів з Facebook.

 

На міні-серіал «підсіли» сотні тисяч користувачів мережі в Туреччині, де і знімалися відео. Таргетована реклама охопила 18 млн. людей, а деякі відео набрали більше 1 млн. переглядів, що в рази підвищило впізнаваність бренду, а рентабельність проекту виросла в 3 рази в порівнянні з класичною телевізійною рекламою (про боротьбу телебачення і інтернет-реклами читайте за цим посиланням).

 

Instagram заслужив любов молоді, його активно використовують в сфері послуг і творчості. Перукарні, ресторани, арт-студії, спортзали успішно ведуть свої акаунти. Наприклад, бренд дизайнерських меблів Icondesigne використовує Instagram як «вітрину» для заманювання клієнтів. Як візуальна мережа Instagram дає можливість продавати через демонстрацію візуального контенту. Студія має більше 30 тисяч активних фоловерів, яких легко конвертує в клієнтів і отримує позитивні відгуки від користувачів. При цьому в Facebook компанія нерідко стикалася з негативними відгуками.

 

Telegram стає все більш популярним. Використовуючи месенджер, сучасні компанії ефективно і зручно продають свої послуги і консультують клієнтів. Вік аудиторії –18-34 років. Відома онлайн-школа англійської Skyeng використовує Telegram в якості додаткового каналу комунікації. Канал збирає учнів школи, потенційних і існуючих. Компанія нараховує понад 18 тисяч учнів та її вартість в 2020, за оцінками експертів, становить 130 мільйонів доларів.

 

YouTube – друга пошукова система в світі. Кожен день користувачі переглядають на платформі понад мільярд відео! Якщо ви грамотно проводите пошукову оптимізацію відео своєї компанії, ви без зайвих витрат отримаєте нових клієнтів. Відео – дуже потужний інформативний інструмент. При цьому лише 9% малих бізнесів мають власний канал на YouTube. Адже процес ведення каналу дуже трудомісткий.

 

Але результати варті зусиль. Наприклад, засновник агентства інтернет-маркетингу Netpeak Group Артем Бородатюк системно вів свій бізнес-канал цілий рік. Відео збирали від 2 000 до 6 000 переглядів. Найбільше переглядів було у ролика-інтерв'ю про досвід експлуатації Tesla в Україні. Гучне ім'я в рази підвищило впізнаваність каналу. Ось що значить грамотно використовувати інфопривід! Головна перевага ведення каналу – поліпшення впізнаваності бренду в соціальних мережах. А деякі гості каналу в результаті стали діловими партнерами. Ще один приклад: компанія Livepage залила відео, спрямоване на просування магазину автозапчастин. Відео не набрало багато переглядів, але після його публікації до компанії звернулися десятки клієнтів, які бажають також просунути свій бізнес.

 

Що ще передбачає робота над представленістю бізнесу в Інтернеті? Оцінка ділової репутації компанії включає в себе і численні відгуки, залишені на форумах та інших майданчиках. Користувачі все менше довіряють звичайній рекламі, вважаючи за краще засновувати свій вибір на думці інших людей, так зване «нове сарафанне радіо». Оцінити репутацію фірми можна шляхом порівняння позитивних і негативних відгуків. Робота з відгуками включає в себе постійний моніторинг згадок компанії в мережі, стимулювання користувачів до позитивних відгуків і реагування на негативні (чому скарга - це подарунок з небес читайте тут).

 

Якщо ви приділяєте достатньо часу представленості бізнесу в соціальних мережах, вчасно реагуєте на відгуки і дбаєте про свою компаніюна сайті, репутація вашої компанії буде постійно зміцнюватися. Сайт і соціальні мережі фірми повинні підтримуватися постійними комунікаціями з клієнтами. Перетворюйте користувачів ваших онлайн-майданчиків в задоволених партнерів, клієнтів.

Визначте правильно ваші робочі канали комунікації, складіть стратегію ведення кожного каналу і починайте щоденну цікаву роботу! Процвітання вашому бізнесу!