Preloader
Назад

Інфопривід як спосіб комунікації

Далі
13.11.2020

Інфопривід як спосіб комунікації. Присутність компанії в інформаційному полі

 

«Найголовніший ворог комунікації це її ілюзія.»

(П'єр Мартін)

Комунікації - основа сучасного бізнесу. З розвитком технологій з'являються все нові канали проходження інформації. Чому ваша компанія повинна бути присутня в інформаційному полі і де знаходити інформаційні приводи? І як підлаштуватися до реалій цифрової епохи, щоб не потонути в нескінченному потоці інформації?

 

Інфопривід - це подія, яку можна використовувати як інструмент для створення іміджу компанії і формування думки про ваш товар, бренд, послугу. Це те, що зацікавить громадськість і змусить обговорювати новини про вас.

 

Інфопривід - відмінний спосіб організувати комунікацію з громадськістю, потенційними партнерами, клієнтами і навіть всередині своєї компанії.

 

Тип інформаційного приводу для комунікації вибирається залежно від цілей компанії, цільової аудиторії і виду продукції або послуги, що просувається. Це можуть бути очікувані суспільно важливі події, презентація нових товарів, новини компанії, інтерв'ю з експертами, акції або досягнення компанії. В цілому, їх можна розділити на два типи: календарні і «несподівані».

 

Прогнозовані інфоприводи необхідно оптимізувати. Можна скласти їх календар: зібрати найважливіші прогнозовані події і оформити їх в таблицю. Інтерес суспільства до певних явищ зручно відстежувати по Google Trends. Наприклад, подарунки до Нового року в основному шукають за тиждень до свята. Тому публікації на вашому сайті краще підлаштовувати під найвигідніший час - так ваша замітка набере найбільшу трафік. До прогнозованим інфоприводи відносяться також всілякі історичні, біографічні дати і річниці культурних подій.

 

Що ж робити з несподіваними подіями? По-перше, необхідно визначити, чи релевантні вони тематиці вашої компанії. Тут головне - швидко зреагувати. Кожен інфопривід має свій життєвий цикл: новини і тренди можуть втратити свою свіжість вже через кілька годин.

 

Що робити, якщо у нашій компанії немає інформаційного приводу? Його завжди можна знайти! Ось лише деякі із способів:

1) Ньюсджекінг - один з головних трендів. Суть полягає в тому, щоб моніторити новини і прив'язувати свою до якого-небудь відомого яскравої події.

Хто не чув про кліп групи Ленінград «Експонат»? Організатори виставки «Ван Гог. Ожилі полотна» успішно скористалися гучним роликом. Artplay - московський центр дизайну - провів акцію: прийшли на високих підборах дівчатам 13 і 14 лютого було дозволено подивитися на експозицію безкоштовно. На той час, перегляди кліпу досягли позначки понад 19 млн.

2) Інфоприводи на основі своєї аналітики. Завжди можна організувати опитування, прогнози, дослідження. Проявіть експертність в своїй ніші. Наприклад, якщо ви займаєтеся нерухомістю, напишіть свій прогноз про ціни на житло в різних містах на майбутній рік. Проведіть дослідження і покажіть своїм клієнтам актуальну статистику.

3) Організація заходів для ЗМІ. Аудиторія бажає бачити живих людей. Будь-які матеріали «внутрішньої кухні» компанії читаються з великим інтересом. Показувати роботу своєї команди - це тренд. Ті менеджери, які запрошують ЗМІ, проводять екскурсію по своєму підприємству і дають журналістам можливість поспілкуватися з працівниками різних рангів, пожинають плоди у вигляді об'ємних статей і популярності.

До речі, один з перших прес-релізів був написаний ще в 1906 році. Айві Лі, першовідкривач піару, публічно заявив про трагедію на залізниці в Пенсільванії. Інноваційний підхід журналіста до корпоративних комунікацій зазначила New York Times - газета дослівно передрукувала новинну замітку. У 80-х роках минулого століття з'явилися перші відеорелізи. Сьогодні, коли релізи ллються рікою, за увагу доводиться боротися за допомогою креативу і швидкого реагування.

 

Основна мета інфоприводи - впровадити компанію, продукцію, бренд в інформаційне поле.

 

Вплив громадської думки міцніє в сучасному цифровому світі. Присутність компанії в мережі - неодмінна передумова для розвитку. Ще кілька років тому компанія могла дозволити собі випускати всього п'ять новин в рік, щоб затримуватися в умах людей. Тепер же інформаційне поле дуже сильно розширилося.

Щоб не канути в забуття, вже недостатньо з'являтися перед аудиторією час від часу: діалог доводиться вибудовувати на постійній основі. Залишати інфополе більше не можна! Коли про компанії не пишуть, вона перестає існувати в умах людей. Якщо сьогодні ви випадаєте зі сфери уваги користувачів, вже завтра будете забуті і стерті з пам'яті людей. Якщо ваша аудиторія не розігріта комунікаціями, навіть найкрутіша новина вже не викличе у неї очікуваного відгуку.

У той же час сьогодні будь-який невдалий інфопривід може запросто похитнути репутацію компанії, адже інформація поширюється з величезною швидкістю.

Наприклад, ще в нульових роках фейковий прес-реліз обвалив акції компанії Emulex на 50%. Студент коледжу, бажаючи пограти на біржі, поширив фальшиву новинну замітку про відхід глави компанії. В результаті виникла біржова паніка, яка призвела до сумних наслідків.

 

Уміння вчасно реагувати на зміни і постійна присутність в інформаційному полі - умови успіху сучасної компанії. Репутаціями управляють, грамотно використовуючи інфоприводи. Будьте яскравими і не губіться в потоках інформації!  А як не заплутатися в інтернеті - читайте в  матеріалі.