Preloader
Назад

Найвишуканіші бренди 19 століття

Далі

За вікном 2021 рік і нікого вже не здивуєш бажанням «створити свій власний бренд». 19 століття визнається одним з найромантичніших в історії людства. Пропонуємо історії успіху трьох вишуканих брендів, які народилися сто-двісті років тому та існують досі.

Lindt (1845)

Розпочнемо з шоколадного бренду, заснованого у 1845 році у Цюріху. Давид Шпрюнглі-Шварц зі своїм сином Рудольфом Шпрюнглі-Амманом вирішили відчинити невеличку кондитерську крамничку Chocolat Sprüngli AG, яка вже через два роки переросла у виробництво твердого шоколаду.

Це був переворот: якщо до цього весь шоколад був пористим і схожим за текстурою на пісок, то тепер він танув у роті. Новаторство – один із секретів тривалого успішного бізнесу.

Такого ефекту Давид досяг, сконструювавши нову спеціальну машинку і забувши зупинити її на вихідних. Відкритий шоколадним генієм метод перестав бути секретним у 1901 році – з тих часів метод конширування почав використовуватися усіма шоколадними заводами.

У 1892 році підприємство поділили між собою онуки засновника: молодший, Давид Роберт, отримав два кондитерські магазини, а старший, Йоганн Рудольф – шоколадну фабрику. У 1899 році Рудольф розширив виробництво і двічі змінив назву підприємства, придбавши у тому ж році шоколадну фабрику Рудольфа Ліндта з міста Берн разом із секретним рецептом. Відтоді компанія почала називатися Lindt & Sprüngli“.

До речі, ця остання таємниця досі не розкрита, тому шоколад Lind смакує унікально і зараз, користуючись неабияким успіхом у покупців.

Початок минулого сторіччя виявився успішним для компанії: у 1915 році вона експортувала близько трьох чвертей своєї продукції до 20 країн світу. Компанія пережила період депресії 20-30-х років і розширила свої володіння, підписавши ліцензійні угоди з Італією (1947), Німеччиною (1950) і Францією (1954).

У 1994 році підприємство придбало австрійський шоколадний бренд Hofbauer, а у 1997 році – італійську шоколадну компанію Caffarel, а в 1998 – американську Ghirardelli. Завдяки цьому раніше невідомий бренд зі Сполучений Штатів вийшов на міжнародний ринок.

У 2009 році компанія переживала не найкращі часи. Більшу частину роздрібних магазинів у США довелося зачинити через зменшення попиту на продукцію, зумовлене загальною кризою.

Наразі група Lindt & Sprüngli AG має вісім фабрик, дві з яких перебувають у США, а інші – в Європі і має торгові і дистриб’юторські компанії по всьому світу. У чому ж секрет успіху? Мабуть, в унікальній рецептурі, що здійснила переворот у шоколадні індустрії і в спадкоємності сімейного бізнесу.

Класичний молочний і чорний шоколад компанії вважають еталонним. Придбати його в країнах СНД завжди було нелегко, але зараз достатньо зробити замовлення на сайті. Та і ціна відповідна: бренди, які мають власну історію і здобули любов споживачів, «мають право» диктувати ринку свої умови.

А ще компанія може похвалитися тим, що несе відповідальність за весь цикл виробництва: використовуються какао-боби з найвідоміших плантацій, які обробляються на власних фабриках.

Jack Daniel’s (1866)

Jack Daniels – найпопулярніший бренд віскі зі Сполучених Штатів. Обсяг щорічних продажів сягає більш ніж 6 млн пляшок.

Як сучасний віскі пов’язаний із релігією? Річ у тім, що один лютеранський священик, що мешкав у штаті Теннесі, займався виготовленням вишуканого напою, який був досить популярним серед парафіян. У середині 50-х років  XIX століття семирічний хлопчик з багатодітної родини на ім’я  Джаспер «Джек» Ньютон Деніел найнявся працювати у віскокурню до отця Денна. Майбутній бізнесмен виявився настільки кмітливим, що, пізнавши усі тонкощі алкогольного бізнесу, вже в 13 років став господарем віскокурні. Від свого вчителя Денна Колла він запозичив особливу технологію виготовлення ароматного напою, яка називається Lincoln County Process на честь округа, де він був найбільш розповсюдженим.

З 1911 до 1947 року заводом керував Лем Мотлоу – племінник талановитого Джека. На період його керівництва випали нелегкі часи – «сухий закон» і Друга Світова. Бренд ледь не збанкрутував, але після скасування обмежень компанія знову відновила свою діяльність.

У 1988 році віскі був пом’якшений деревним вугіллям. Так напій почав смакувати більш ніжно і вишукано.

З 2008 року і донині компанією управляє Джефф Аррнет (сьомий майстер дистилятор).

Напій має безліч міжнародних винагород. На міжнародному ярмарку у Сент-Луїсі власник бренду отримав першу золоту медаль за «Найкращий віскі у світі» в 1904 році.

В чому секрет успіху і чому на веб-сайті бренду сміливо стверджують, що Джек Деніелс – це історія «американської мрії»?

Один із секретів напою криється в його назві. Власник Джаспер прийняв прізвисько Джек, яке тепер з легкістю вимовляється в барах Китаю, Бразилії, України та безлічі інших країн світу.

Визначним є те, що бренд просочився в американську (а отже і світову) масову поп-культуру. Ліричний герой Джейсона Олдина у пісні Burnin’ It Down потягує не просто віскі, а Jack Daniel’s. Чи варто згадувати, скільки режисерів використовували назву напою, щоб показати, що їх герой – це людина, з якою «варто рахуватися».

Американський виробник Brown-Forman, що володіє Jack Daniel’s з 1956 року, отримав $835 млн чистого прибутку у 2019 році. Бренд є іконою Америки за кордоном і є впізнаваним образом у всьому світі.

Jacobs (1895)

Чи знали ви, що кава відіграла значну роль у розвитку європейської літератури? У 17 столітті до Європи завезли особливий напій і кав’ярні стали осередком культурного розвитку тих часів. Історія бренду Jacobs починається з 1895 року, коли Йоган Якобс вирішив відкрити в місті Бремен власну крамницю з продажу чаю, кави, какао і солодощів. Якісний товар почав приваблювати покупців.

Офіційно бренд було зареєстровано у 1913 році, а для приваблення клієнтів компанія поставляла свіжообсмажені кавові зерна за адресами замовників до чотирьох разів на день. Ось що означає клієнтоорієнтованість – секрет успіху, що є актуальним і зараз. Адже на середину 2010 року компанія зберегла друге місце за продажем кави у світі та зайняла 40% від світового ринку разом зі швейцарським брендом Nestlé.

Упродовж своєї багаторічної історії бренд зазнавав різних складнощів. Як от під час Першої Світової війни, коли через заборону на торгівлю кавою талановитому підприємцеві довелося почати підкорювати інші напрями бізнесу. Але з 1923 року Йоган Якобс відновлює кавове виробництво і починає залучати сина до справи свого життя.

Справи йшли угору, а з 1930-х років компанія почала використовувати інструменти маркетингу. Волтер Якобс, племінник Йогана, представив нове оригінальне на той час пакування і перший рекламний слоган бренду – «Неймовірне задоволення до останньої краплі».

Переживши Другу Світову, у 1956 році бренд стає безперечним лідером у рідній Німеччині, а за керівництвом онука Клауса бренд у 60-ті роки починає захоплювати інші країни світу – Австрію, Швейцарію, Данію і Францію. У 1966 році на пакування додали зображення корони, що символізує розкіш.

До України Jacobs потрапляє у 1998 році, а у 2005 році стає найпопулярнішим кавовим брендом.

Наразі акціями компанії володіє нідерландська компанія Charger OpСo B.V.

Один із секретів успіху компанії сьогодні – розумний маркетинг та вдала реклама. Музика, яка використовується у роликах, асоціюється у людей з відомим брендом і затишком. Наприклад, новорічна реклама Jacobs 2015-го року конкурує з рекламою Кока-Коли за право вважатися символом наближення свят. Ролик має близько 230 тисяч переглядів. (Цікаві факти про новорічне чудо від Jacobs)

Ось такі вишукані бренди були народжені 19 століттям та залишаються лідерами і понині. Багаторічний досвід, унікальна рецептура, вірність традиціям з оглядом на сучасність – ось що дозволяє бренду утримувати високий рівень прибутку, а, найголовніше, – лояльність і довіру клієнтів.