Preloader
Назад

Бренди, які дарують новорічне диво

Далі
29.12.2020

Щороку з наближенням січня бренди прагнуть асоціювати свою продукцію з теплом і радістю, які несуть новорічні свята. Саме в цей період люди у всьому світі готові витрачати більше грошей на подарунки рідним і близьким. Компанії дружно беруть участь в неоголошеному конкурсі на створення самого зворушливого рекламного ролика: нагадують споживачеві про його дитинство і юність, змушують посміятися і поплакати, дарують віру в новорічне диво.

Деяким з них вдається створити культовий новорічний рекламний сюжет, який далі починає жити поза часом і контекстом. Про те, як зробити свою рекламу такою, щоб вона найбільше запам'яталась і здивувала клієнта, розповідаємо на прикладах світових брендів.

 

Образ Санта Клауса, який створений Сoca-Cola

ShiStrategies, рождественские подарки

 

Сьогодні поки що не вдається затьмарити відому рекламу компанії Coca-Cola «Свято до нас приходить». Вона вже багато років залишається безсумнівним лідером новорічної реклами. Люди в усьому світі — як діти, так і дорослі, — знають Санта-Клауса таким, яким створила його Coca-Cola.

За образом Санта Клауса ховається безліч легенд. З'явився він задовго до рекламного ролика Coca-Cola. У 1930 році його створив художник Геддона Сандблом. Згідно з однією з легенд, саме завдяки Coca-Cola червоно-білий костюм назвали офіційним для Санти, за іншою — художник змалював його з самого себе.

Більшість концепцій новорічних рекламних кампаній побудовані на образах всім відомих героїв цього свята — Діда Мороза чи Санта-Клауса, оленів, сніговика, ведмедя та інших лісових звірів. Нікого вже давно цим не здивуєш — конкуренція дуже висока. Coca-Cola стала однією з перших, хто зміг так міцно прив'язати до себе образ Санти. Тепер потрібні нові герої, або... добре забуті старі.

Крім яскравих пам'ятних образів, є ще один секрет успіху: в основі концепції рекламної кампанії лежить сюжетна історія. У первинному варіанті Санта-Клаус приїжджає з лісу до міста і везе з собою пляшку-ялинку. Маленький хлопчик допомагає новорічному персонажу везти пляшку на санях з оленями, а дівчинка прикрашає її іграшками, як традиційну ялину. Пізніше хлопчик з сюжету зник, а Санта-Клаус і його юна помічниця залишилися.

Пізніше, в 1995 році, з'являється культовий караван новорічних вантажівок Coca-Cola. Цікаво, що під час зйомки їх використовували всього декілька, але тільки на один з них знадобилося 30 тисяч лампочок. У Coca-Cola хотіли створити ще одну рекламу, яка стала б зимовим символом бренду, як Санта Клаус і полярні ведмежата. Вони звернулися до одного з кращих рекламних агентств ХХ століття W.B. Doner, і ті запропонували замовнику той самий новорічний караван.

Не менш важливим є в рекламі саундтрек Melanie Thornton «Wonderful Dream» (Holidays Are Coming). Майже кожна країна, в якій показували рекламу Coca-Cola, перевела пісню на свою мову. Тому мотив «Holidays Are Coming» наспівують всі, хоч і на різних мовах. Популярність ролика перевершила всі очікування, і вже через три роки, в 1998 р, цю рекламу показували майже по всій планеті.

 

Аромомагія від Jacobs MONARCH зближує зі святом

ShiStrategies, рождественские подарки

Конкурентом рекламі бренду Coca-Cola можна назвати хіба що ролик марки Jacobs, чарівна пісня з якого «Magic Moments» занурює нас в атмосферу Різдва і викликає самі добрі і світлі почуття.

У відомого німецького виробника кави Jacobs вийшло створити вдалу рекламу для свого бренду MONARCH, що запам'яталася глядачам, та була на екранах в багатьох країнах та та, яка асоціюється з наближенням новорічних свят. Хто ж не мріє заманити Санту ароматом чорної кави, що навіває тепло і затишок, як це зробив маленький хлопчик?

 

«Він справжній! Вони справжні!» — реклама від компанії M&M's

ShiStrategies, рождественские подарки

Оригінальна історія цього ролика датується 1996 роком. Феномен цієї реклами в тому, що її з року в рік показують без змін в сюжеті, але вона залишається актуальною і не набридає. Червоний і Жовтий зустрічають Санту, а коли червоний і Санта переконуються в існуванні один одного, обидва падають в обморок.

Всім було цікаво, що ж буде далі з героями реклами і хто врятує Різдво. І тільки в 2017 році M&Ms випустили продовження, в якому Жовтий вирішує, що саме він повинен врятувати Різдво. Але він переплутав всі подарунки і приніс їх не тим людям. Творці змінили характер сюжету, перетворивши забавну рекламу в милу історію.

Основною ідеєю маркетингової стратегії компанії є те, що з шоколадними цукерками всі прекрасні моменти життя можуть стати ще краще! Любителі різнокольорових драже відзначають, що саме шоколад M&M's став для них одним з головних символів Різдва.

 

Зворушливі ролики від британської мережі супермаркетів John Lewis

 

Британський бренд елітних універмагів John Lewis, який став частиною культури британців, відомий своєю зворушливою і доброї новорічної рекламою. Компанія з 2007 року випускає різдвяні ролики, які за 13 років змінили ринок телевізійної реклами. John Lewis першим став робити рекламні ролики зі змістом, піднімаючи теми сім'ї, дружби і уваги до близьких.

Наприклад, в переддень Різдва 2013 бренд запустив в мережі рекламний мультфільм, що розповідає про дружбу зайчика і ведмедя. Щороку ведмідь пропускає свято, тому що впадає в зимову сплячку. Однак його друг заєць вирішує, що в цьому році все має бути інакше і підносить ведмедю подарунок. Тоді ролик подивилися більше 10 мільйонів користувачів і оцінили його як один з наймиліших серед новорічних рекламних відео. За відгуками користувачів, така реклама — «справжнє диво серед безликих закликів з екрану щось купити».

У 2015 році творці реклами John Lewis випустили рекламний мультфільм «Man on the Moon», головна героїня якого одного разу, дивлячись в телескоп на місяць, побачила маленький будиночок і дідуся. Вона намагалася подати йому знак, але дідусь цього не помітив.

За даними Age UK, майже мільйон людей похилого віку у Великобританії почуваються самотніми в святковий період. Автори соціальної реклами John Lewis намагалися звернути на цю проблему увагу глядачів.

 

Реклама з глибоким соціальним змістом від Apple

Бренды_Рождество

Компанія Apple, подібно бренду John Lewis, традиційно випускає новорічні ролики з глибоким соціальним змістом. Наприклад, в 2018 Apple випустила різдвяний мультфільм в стилі Pixar в тандемі з Billie Eilish під назвою «Come out and play» про творчий пошук. Головна героїня працює над своїм твором за Macbook, але цього більше ніхто не бачить, крім її собаки. В один із святкових вечорів собака відкриває вікно і листи з творчістю дівчата розлітаються по місту і стають відомими. Ця історія головним чином про те, що потрібно ділитися своєю творчістю з іншими.

«Бувало, що вам вдалося створити щось приголомшливе, але ви боялися поділитися цим?», — запитують автори ролика в описі відео. Після перегляду цієї реклами мимоволі починаєш вірити у власні сили.

Слоган різдвяного відео від Apple 2019 року: «Іноді найкращі подарунки можуть прийти з найнесподіваніших місць». Також в ролику йдеться про те, що життя триває, навіть після втрати дуже близького тобі людини.

Дуже креативною була новорічна реклама від MICROSOFT в 2019 році: дівчинці Люсі дуже хочеться поговорити з помічниками Санти— оленями. І їй вдається поспілкуватися з ними через Microsoft Translator, який, виявляється, знає і звірину мову.

 

В очікуванні новорічного дива люди стають більш емоційними, і для них на перший план виходять почуття, які зачіпає рекламний ролик. Новорічні свята — відмінний момент подумати не тільки про повернення вкладень на новорічну рекламу, але і про можливості, які вона дає для зміцнення і розвитку образу бренду. Це прекрасний привід для створення щирих, забавних і теплих рекламних кампаній, які допоможуть встановити з аудиторією особливий контакт і розповісти клієнтам історії про цінності бренду.