Preloader
Назад

Дихаємо одним повітрям з клієнтом

Далі
30.12.2020

Які можливості та виклики несе нам майбутній рік? Як вбудувати їх в свій бізнес, щоб він відповідав новим запитам споживачів?

 

Змінюється мислення і пріоритети людей. Якщо раніше мейнстрімом комунікацій було «красиве життя», то тепер набирає силу тренд «практичність і комфорт». Цю тенденцію можна простежити в різних сферах, починаючи від фешн-індустрії, і закінчуючи дизайном інтер'єрів і гаджетів. Спортивний стиль в одязі стає популярнішим, ніж класичний, компанії залучають для реклами моделей некласичної зовнішності, прагнуть зробити представників брендів схожими на звичайних людей. У свою чергу клієнти все більше орієнтуються на простоту, лаконічність, природні матеріали. Скандинавська філософія хюгге описує сучасні переваги клієнтів, які цінують простоту, домашній затишок, якісні предмети з натуральних матеріалів. Дешевий пластик і химерність відходять у минуле. Наприклад, сучасним покупцям важливо бачити інформацію про склад тканини на сайті, інакше вони втрачають орієнтир для вибору.

 

Дорогий бренд виступав атрибутом успішності в минулому десятилітті. Сьогодні головним для багатьох стає підкреслити свою індивідуальність і придбати щось унікальне. Це можуть бути і маловідомі бренди, лімітовані колекції, і товари хендмейд. Люди все менше хочуть бути амбассадорами брендів, вони протиставляють себе масовій культурі і більше не хочуть бути як усі.

 

Ще одна важлива тенденція — турбота про навколишнє середовище і етичне ставлення як до працівників, так і до споживачів. Товари, при виробництві яких не враховуються чиїсь інтереси і свободи, будуть відлякувати клієнтів і негативно впливати на репутацію. Наприклад, вироби з натурального хутра поступово відходять у минуле.

 

Компанії поступово відмовляються від пластику, а ініціатива по розділенню відходів набирає все більших обертів. Сучасний споживач стає все більш усвідомленим. Бізнес майбутнього піклується про наслідки своєї діяльності. Суспільство очікує, що підприємства будуть ставати все більш соціально відповідальними. Соціальна відповідальність вже перетворилася на важливу складову репутації великих компаній.

 

Розвиток технологій вносить свої корективи в бізнес і пропонує нові інструменти маркетингу. Доповнена реальність проникає в багато сфер життя. В сучасних умовах люди змушені все частіше купувати онлайн. І якщо з доставкою продуктів все зрозуміло, то з покупкою одягу і техніки справи йдуть трохи по-іншому. Наприклад, інтернет-магазин Lamoda ввів спеціальний сервіс примірки спортивного взуття онлайн. Як результат, клієнти на 15% швидше приймають рішення про покупку. Простіший і бюджетний варіант — онлайн-консультації з офлайн точок продажів. Ще одна очевидна тенденція — роботизація всіляких процесів. Розумні домашні прилади, які налаштовують середу під потреби свого власника, — вже реальність.

 

При цьому, існує контр-тренд — повернення до природи, що проявляється в розквіті еко-ферм і еко-туризму. Дауншифтинг, коли люди навіть з втратою доходу і статусу перебираються з мегаполісів у невеликі селища і на фріланс, коли фахівець працює звідти, де йому комфортно жити, — тренди, що набирають силу.

 

Рік, що минає показав нам, що віддалена робота — це ефективно, гнучко і економно. Наприклад, Google не планує повертати співробітників в офіс. Влітку 2020 року біля 42% американців перейшли на удаленку.

 

В цілому, економіка прагне до розвитку за принципом люди-людям. В еру технологій живе спілкування цінується в рази більше, сервіс повинен стати більш індивідуалізованим, а пропозиції — унікальними. Люди більше довіряють конкретній людині, яка надає послугу, ніж абстрактної компанії. Реклама починає потроху відходити на другий план, і в гру по завоюванню довіри включаються рекомендаційні сервіси. Люди все менше довіряють звичайній рекламі, але користувачі зможуть краще переконати інших користувачів в доцільності придбання тих чи інших товарів чи послуг. Важливо, щоб якість товару підтверджувалося живим досвідом його використання. Відомо, що 92% людей побоюються купувати що-небудь без відгуків.

 

Ще одна важлива тенденція, яка зачіпає багато сфер бізнесу, — супершвидка доставка або оренда. Клієнти більше не хочуть чекати і швидкість доставки — один з головних критеріїв при виборі замовлення. Якщо раніше люди готові були чекати товар і два тижні, то тепер прийнятний термін скорочується до 4-5 днів.

 

Бізнес все більше впроваджується в Діджитал і не дарма кажуть, що якщо компанії немає в смартфоні, то її немає ніде. Зростають доходи великих інтернет-магазинів, таких як Amazon, і невеликі компанії також замислюються про представленость в мережі (про необхідність представленності в мережі інтеренет читайте саме тут). Кафе і ресторани активно ведуть сторынки в Instagram і доставляють продукти додому. Інвестування в e-commerce — очевидна перевага для бізнесу в конкурентній боротьбі.

 

Соціальні мережі — один з головних майданчиків для розміщення бізнес-контенту. Бренд повинен бути активним в соціальних медіа, адже це «рибне» місце. Лідирують в світі Instagram і TikTok. Мільйони користувачів стежать за відомими блогерами, які здатні впливати на думку публіки. Грамотне використання СММ підвищує продажі в рази.

 

Відео-контент більш інформативний і викликає більше довіри, ніж описовий текст. Компанії створюють свої YouTube-канали, чимала частина користувачів переходить туди з соцмереж. Споживачам цікаво все, що пов'язано з «внутрішньою кухнею» виробництва, використовуйте цю обставину, демонструючи свої бізнес-процеси.

 

Чи помруть бренди?

 

Щодо брендів, існує думка, що суспільство зміниться, споживачі стануть іншими, і бренди перестануть існувати. Чи це правда?

Найсвітліші уми маркетингу вважають, що бренди залишаться, роль їх навіть буде рости. Але вони стануть іншими. Ми живемо у вік неконтрольованого зростання інформаційних потоків, наш мозок не здатний їх освоювати. Бренди будуть служити маяками якості і полегшувати муки вибору споживачам. Вже зараз виникають нові види брендів, які можуть існувати тільки у віртуальному просторі і при цьому приносити чималі доходи.

Бренди майбутнього зможуть охоплювати всі цикли виробництва або надання послуги, наприклад, від замовлення їжі до збору і переробки відходів. У центрі уваги стратегії цих брендів будуть технології комунікації з людьми.

Ще одна спрямованість — компанії, які орієнтуються на соціальні групи, їх цінності та інтереси. Незважаючи на те, що кастомізація зараз — це тренд, споживачам стає все важче визначити, чого саме вони хочуть. Будуть перемагати бренди, які говорять з клієнтами на одній мові і транслюють їх інтереси і спосіб життя. Загалом, дихають тим повітрям, що і покупці.