Preloader
Назад

Як 2019 рік змінив PR та маркетинг

Далі

Соціальні мережі стирають кордони між країнами, полегшують пряму комунікацію та збільшують швидкість поширення інформації. Компанії стають більш людяними, відповідальними та обережними. Найбільші бренди вже зараз змінюють інструменти комунікацій зі ЗМІ та клієнтами, задаючи тренди, які поступово змінять всю галузь маркетингу та зв’язків із громадськістю.

Ларс Воедіш, засновник PRecious Communications, однієї з найбільших PR-агенцій Азії, що базується у Сингапурі та спеціалізується на супроводі технічних компаній та стартапів, розповів про те, як 2019 рік змінив PR та маркетинг. Тенденції, про які він говорить у своїй колонці для Agility PR, актуальні і для України, тож вітчизняним брендам варто брати їх до уваги при розробці своїх комунікаційних стратегій.

 

Позаду лише половина 2019 року, та він вже показав свою винятковість для маркетологів та фахівців з комунікацій. Документальний фільм Netflix “Найбільша вечірка, яка ніколи не відбулася” звернув увагу на фестиваль Fyre та, зокрема, на роль соціальних мереж у просуванні фальшивих реалій та перебільшених фантазій. Бренд Fyre Festival процвітав і загинув у соціальних мережах, давши нам кілька життєво важливих уроків про те, що найважливіше – мати хороший продукт.

 

Ларс зосередився на п'яти тенденціях, які почали формувати комунікаційну стратегію брендів у 2019 році:
Генеральний директор залишається обличчям бренду, але зростає роль топ-менеджменту

CEO залишається найважливішим речником. Однак, не тільки він повинен говорити від імені компанії, а й весь топ-менеджмент. У 2019 році перед брендами постало завдання зробити топів красномовними та харизматичними носіями культури та лідерства компанії.

З іншого боку, клієнтів, як і ЗМІ, більше цікавить “історія, що стоїть за історією”, тому комунікація буде рухатися до створення “особистісних профілів” бізнес-лідерів, а не зосереджуватися лише на вичищених “профілях керівника”.

Простір для помилок звужується, а кризові комунікації набувають більшого значення

Клієнти та ЗМІ більше, ніж будь-коли, слідкують за новинами компаній. Як тільки розширюється присутність брендів у соцмережах – простір для помилки звужується. Наприклад, повідомлення компанії Huawei напередодні Нового року, надіслане за допомогою iPhone, спричинило великий галас навколо компанії та призвело до звільнення  двох співробітників.

Компанії стали приділяти більше уваги поінформованості та зацікавленості співробітників, партнерських агентств та маркетингових команд, які мають бути послами бренду. З цією метою організації навчали своїх співробітників трьох “R”: представництва, відповідальності та поваги (Representation, Responsibility and Respect), а також заохочували співробітників розповідати про нові продукти та новини компанії.

Бренди прагнуть відповідати цінностям клієнтів

Традиційно бренди не опікувалися питаннями, які не впливали безпосередньо на їхній бізнес. У 2019 році бренди все частіше відмовляються від аполітичності.  Наприклад, Starbucks, Hyatt та McDonald’s планують припинити використання пластикових соломинок в усьому світі.

У 2018 році Nike провели соціально-відповідальну кампанію “Мрій божевільно”, а Levi Strauss & Co. підтримати посилення контролю над зброєю. І хоча частина клієнтської бази залишилася осторонь, такі кампанії сприяли лояльності до бренду  та дозволили конвертувати нових клієнтів у захисників. Ми очікуємо, що більше брендів буде співпрацювати з громадою з потенційно суперечливих тем, таких як соціальна стратифікація та захист даних.

Південно-Східна Азія захоплює лідерство у цифрових комунікаціях в Азії

Досі в центрі уваги був Китай та Індія. Однак Південно-Східна Азія переживає швидке зростання Інтернету, цифрових, соціальних медіа та мобільної активності.  Популярність недорогих смартфонів у поєднанні з полегшенням доступу до мобільного інтернету збільшила роль таких країн, як Філіппіни та Індонезія.

Винятковий досвід створює справжніх прихильників бренду

Споживачі та засоби масової інформації втомилися від підходу “один розмір, який підходить усім”. Бренди прагнуть вирізнитись у середовищі взаємного наслідування та примусити аудиторію співпереживати досі безликій корпорації.

Клієнти вимагають більше «тактильного досвіду». Щоб задовольнити ці вимоги, організації не лише створили такий досвід у вигляді семінарів, а й починають будувати спільноти навколо своєї продукції.