Preloader
Назад

Очікування формують майбутнє

Далі

Демографічна ситуація ставить хрест на мріях про квітучу Україну з сильною економікою. Про це свідчать останні статистичні дані, наведені Центром Розумкова. Українці все більше відмовляються від дітонародження, в кращому випадку погоджуючись на одну дитину у сім’ї. Народжуваність зменшується вже восьмий рік поспіль. ООН віднесла нас до країн, що вимирають. За рік в Україні помирає вдвічі більше людей ніж народжується.

Ці факти звучать як вирок усім сподіванням. Зростає доля населення похилого віку, отже все більше навантаження лягатиме на держбюджет по виплаті пенсій. Відтак все менше коштів можна буде виділяти на розвиток. Зменшується доля молоді, що з кожним роком потрапляє на ринок праці. До того ж, все більше молодих людей мігрує до розвинених країн з більшим рівнем зарплати. Країна з такою демографією просто не може бути успішною і конкурентоздатною.

До речі, такі ж проблеми, хоча і менш виражені, стоять перед багатьма європейськими країнами зі старіючим населенням. Вони частково вирішують їх за рахунок мігрантів. Натомість отримують безліч нових проблем зі злочинністю, релігійною та культурною нетерпимістю, зростанням терористичної загрози. Вочевидь, залучення мігрантів – не найефективніший вихід.

В Україні народжуваність намагаються активізувати за допомогою державних виплат і допомог. Ефект, якщо і є, то майже непомітний. Матеріальні стимули найбільш дієві для найбіднішого населення, для якого отримати за народжену дитину 100 чи 150 тис. грн – єдиний шанс побачити такі гроші. До речі, навіть цей приклад не є безспірним, оскільки в багатьох країнах, що розвиваються, народжуваність серед бідного населення є найвищою. 5-6-7 дітей у бідних родинах країн Латинської Америки – скоріш правило, ніж виключення. А для багатих родин там нормою є одна-дві дитини.

То чого ж потребують українці, аби виконати біблійну заповідь «плодіться і розмножуйтесь» і дати власній країні надію на розвиток? Соціологи кажуть, що розвиненої інфраструктури – дитячі садки, школи, лікарні, доступне житло. Психологи – що впевненості у завтрашньому дні, стабільної економічної ситуації і зростаючих доходів. А ще – високого рівня задоволеності життям і очікувань на краще майбутнє, тобто соціального оптимізму. Останнє – чи не найважливіше, в усякому разі, значно важливіше, ніж виплати при народженні дитини. А оптимізм значною мірою формується зовнішнім інформаційним впливом. Коли ми кожного дня читаємо чи дивимось сюжети про злочинність, корупцію, бої на Сході, майже невідворотну велику війну з Росією, постійно зростаючу вартість житла, бажання народжувати і виховувати дітей у такій країні значно зменшується. А позитивної інформації – про успіхи, досягнення, перспективи, нові можливості для кожного – в інформаційному просторі стає все менше. Тож розбудова перш за все дружньої і комфортної для своїх громадян країни стає чи не єдиним інструментом збільшення рівня соціального оптимізму, а відтак, і народжуваності. Наше сприйняття реальності формує наше майбутнє більше, ніж всі стимули з боку держави.

P.S. Перечитайте ще раз Першу заповідь, будь-ласка!

Сьогодні ми є першою і єдиною в Україні компанією, яка отримала найвищі світові нагороди у сфері консалтингу: Constantinus Award і «Національний чемпіон України» від Всесвітньої організації CMC-Global (ICMCI). Міжнародний Фонд Габріеля Аль-Салема також вручив нам нагороду «За видатні досягнення у консалтингу». Наші сильні сторони – побудова комунікацій для компаній, великих бізнес- або соціальних проектів, управління репутацією, у тому числі, антикризове, організація ефективної роботи функцій маркетингу та продажів, розвиток сильних брендів.

За 17 років роботи ми врятували більше 50 репутацій, вирішили проблеми більше 200 клієнтів, успішно реалізували понад 250 проектів. Якщо перед вами стоять нові і цікаві завдання, якщо ви хочете відкрити нові ринки, запустити нові бренди, побудувати комунікації із суспільством, владою, партнерами… Або зупинити падіння продажів, побудувати міцну репутацію, навіть, врятувати трохи підмочену… Тоді беріть з собою каву (чай у нас є) і телефонуйте, пишіть, приходьте. Тут вам точно допоможуть.