Preloader
Назад

Сиві бренди планети. Хто вони?

Далі
01.12.2020

Слово «бренд» зараз у всіх на слуху. Сучасна людина бачить кілька сотень рекламних оголошень в день. Компанії ведуть боротьбу за увагу кожного клієнта. Але є бренди, які виросли ще тоді, коли нинішніх маркетингових інструментів навідь не існувало.

53% найстаріших компаній, що ведуть діяльність донині, знаходяться в Японії. Більшість з них століттями працювали в форматі сімейного бізнесу. Ймовірно, довголіття японських компаній пов'язане з відокремленістю культури нації і вірності традиціям.

 

Nisiyama Onsen Keiunkan (1315 років)

 

Історія Онсена – найстарішого готелю в Японії і світі – починається з 705 року. Розташовується в Хаякаві, префектурі Яманасі, Японія. Його заснував Фудзівара Махито, син помічника 38-го імператора Японії Тендзі. Більше 50 поколінь японської сім'ї керують готелем протягом тринадцяти століть. Обслуговуючий персонал також є «спадковим». Багато поколінь посади переходили від батька до сина. Саме лояльний персонал і став визначальною складовою успішного бізнесу.

У 2011 Книга Рекордів Гіннеса визнала готель найстарішим на Землі.

 

Готель розташовується біля підніжжя гір Акаїси, в 12 км від найближчого міста Хаякава. Унікальність готелю в тому, що з усіх його кранів тече справжня термальна вода з джерел Хакухо. В Onsen всього шість купалень. Візитна картка курорту – джерело «Боукей» в саду під відкритим небом. Також можна забронювати приватну ванну Кавана для ще більшого усамітнення.

 

У 1977 році будівля реставрувалася, але був збережений початковий архітектурний стиль: номера все також обставлені татамі і предметами класичного японського мистецтва.

 

Готель невеликий – всього 37 номерів. За довгу історію його відвідували самураї, великі феодали і навіть деякі японські імператори.

 

Найстаріший готель пропонує своїм постояльцям найсучасніші умови. Про сервіс, відточений століттями, і говорити нема чого. На всій території традиційно є безкоштовний Wi-Fi, номери обладнані душем, електрочайником, телевізором з плоским екраном. Щоранку гості можуть скуштувати традиційний сніданок восьмого століття нашої ери - яловичину Коша.

У чому ж секрет багатовікового успіху?

 

Готель постійно модернізувався, але продовжував зберігати свій шарм і поведінковий уклад. Сучасні зручності не порушують спокійної аутентичної атмосфери. Ритм життя міцно застиг в середньовіччі, що дуже важливо для сучасних японців, які звикли крутитися «як білка в колесі». Тут вони отримують можливість повернутися до витоків і час подумати, що в житті дійсно важливе, а що – не дуже. Турбота про гостей, гармонія, увага і вірність своїм традиціям – відмінні риси японського бізнесу.

 

Sean's Bar (1120 років)

 

Немає нічого вічного? А як же Ірландський паб, який зручно розташувався в місті Атлон? Змінюються епохи, часи і звичаї, але вічним залишається одне: бажаючі добре провести вечір у бар, який відвідували їх прапрапра...діди. У чому секрет?

 

Ось уже 1120 років успішно існує Sean's Bar, стіни якого століттями слухали задушевні хмільні розмови. Ірландці поблажливо посміхаються, слухаючи жителів італійського Турина, які пишаються старим рестораном, який відвідували Наполеон і герцоги Савойські. Їх Sean's Bar приблизно в п'ять разів старше і приймав відвідувачів ще тоді, коли батьківщина Наполеона Корсика перебувала під владою сарацинів.

Все почалося з 900-х років, коли паб вперше описується в джерелах. Камін, розташований в центрі залу, в цьому закладі ще з часів відкриття. На стінах самого закладу можна побачити історичні документи, що підтверджують його історію.

 

Бар був побудований на спокійному березі гучної ріки Шаннон, поруч розташовувався заїжджий двір, що служив перевалочним пунктом для мандрівників. Так і утворилося поселення, на місці якого тепер і стоїть сучасне місто. Один із секретів довголіття бізнесу – вдале розташування закладу, адже поруч проходила єдина дорога, яка перетинає фіорди. Через три століття після відкриття бару хтось із нормандської знаті побудував неподалік замок, мешканці якого, ймовірно, не гребували пропустити тут кухлик-другий елю.

Сьогодні найстаріший паб в історії йде в ногу з часом. У заклада є свій сайт, сторінка в Instagram, Twitter і Facebook. Девіз бару: «The pints are always flowing and clientele is always diverse» – гуртки завжди течуть, а клієнтура завжди різноманітна.

 

Бар не тільки один з найстаріших, а й один з найбільш шанованих в світі! Він користується неймовірною популярністю, долучитися до історії приїжджають люди з усього світу. Sean's Bar входить в списки «25 найбільш неймовірних барів в світі» і «50 барів, що вражають уяву».

 

Господарі «Sean's Bar» успішно експлуатують старовину його стін. Тут можна навіть придбати футболки з фірмовим логотипом, кепки, худі і іншу атрибутику на згадку про відвідини. І, звичайно, бар дорожить своєю середньовічною атмосферою. Як і в десятому столітті підлогу вистилає тирса, зал прикрашає вічний камін, а в кутку тихо грають музиканти. Вірність традиціям виявилася дуже рентабельною.

 

Банк Monte dei Paschi di Siena (548 років)

 

Чимало старожилів і серед фінансових установ – в Італії ось уже більше п'ятисот років працює банк Monte dei Paschi di Siena, який був заснований в 1472 році в місті-державі Сієна.

Слово «банк» походить з італійського і означає «лавка», «дошка». Італійські республіки мали сприятливі умови для розвитку лихварства – влада не була централізованою, кожне місто мало власні закони. Правда, протягом Середньовіччя римські папи кілька разів оголошували лихварям війну та це було оголошення прощення всіх боргів. Добрі сини церкви, котрі заборгували лихварям, благословляли подібні акції.

Мета створення Monte dei Paschi di Siena –- надання низькопроцентних позик малозабезпеченим городянам в період економічних труднощів. Цікаво, що слово в назві банку «Monte» означає «гора» – гора грошей, яку протягом століть приносили в банк вкладники.

На початку минулого століття банк став другим за величиною ощадним банком в Італії і мав філії в двадцяти містах країни. Зараз же він діє не тільки в Італії, але і в найбільших світових фінансових центрах. Банк активно розвивався, враховуючи нові тенденції в розвитку світової економіки. Сьогодні він – символ банківської справи, а також, один з найзнаменитіших у світі фінансових холдингів, «Група MPS».

Банк має свою штаб-квартиру Палаццо Салімбені, де зібрана прихована від публіки колекція творів мистецтва і цінних історичних документів.

Фінансова установа неодноразово реорганізовувалася. Спочатку це був ломбард, де можна було закласти власне майно, але після 17 століття і донині функціонує як класичний банк. Після реформи 1624 року банк отримав державну гарантію і став одним з найбільш надійних фінансових установ в країні.

З початку 20 століття банк почав розширювати свою діяльність в межах країни. З 40-х по 90-і роки вийшов на міжнародний рівень, відкривши філії та офіси в Нью-Йорку, Сінгапурі, Франкфурті та Лондоні.

 

У 1995 році після указу Міністра Казначейства, банк був трансформований в корпорацію Banka Monte dei Paschi di Siena і почав, крім традиційного банкінгу, займатися управлінням активами і страхуванням.

 

До кінця 2014 року банк мав понад дві тисячі відділень, сорок з яких знаходяться за кордоном. Він мав 4,5 млн клієнтів тільки в Італії і лідирував в наданні роздрібних банківських послуг фізичним особам, малому і середньому бізнесу.

З огляду на нинішню економічну ситуацію в Італії, банківська система зазнає деяких труднощів. Чутки про майбутнє MPS ходять різні. Але італійці пам'ятають, через які випробування пройшов їх найстаріший банк, і не сумніваються в його здатності виживати у важкі часи.

 

Ці компанії зберегли своє ім'я через століття, продовжуючи працювати по сьогоднішній день. Вірність традиціям і вміння підлаштовуватися під реалії сучасності основи довголіття бізнесу. Звичайно, без випробувань не обійтися, але пам'ятайте: з кожним прожитим століттям ваш бізнес буде ставатися все стійкіше. Клієнти цінують ґрунтовний підхід до справи.