Preloader
Назад

Правильні комунікації зменшують напругу

Далі
02.11.2021

Правильні комунікації зменшують напругу у суспільстві

 

Цього року у комунальній сфері України склалася ситуація «ідеального шторму». Спочатку Уряд скасував практику покладання спеціальних зобов’язань, за якої Нафтогаз постачав газ підприємствам ТКЕ і населенню за суттєво заниженою ціною. А потім у Європі вибухнула інспірована Росією газова криза, і ціна блакитного палива сягнула за $1/куб. м. Природно, що і в Україні газ почав стрімко дорожчати. Населення, місцеві органи влади підрахували, скільки доведеться платити за опалення і суспільством заволоділи панічні настрої.

 

Пригасити їх допомогла оперативно організована за допомогою Агентства стратегічних рішень ShiStrategies комунікація міністра соціальної політики Марини Лазебної з провідними ЗМІ країни. Кілька тез, а саме: «за будь-якого розміру тарифів всі, хто цього потребують, отримають субсидії на комунальні послуги від держави»; «бюджет виділив на субсидії додаткові кошти, яких вистачить на всіх»; «регіони, що потраплять до «червоної зони», отримають додаткові пільги», значною мірою пригасили рівень соціального невдоволення у суспільстві.

 

Здавалося б, люди все одно отримали би субсидії, що без додаткових комунікацій, що з ними. Але у першому випадку призначення і виплата субсидій відбувалася б на тлі масових «тарифних бунтів у регіонах». І політики-популісти для збільшення власного рейтингу звично закликали б населення вийти на вулиці.

 

Тож правильні комунікації це не лише про бізнес, а і про пряму, чесну розмову влади з народом, про соціальний мир і злагоду у суспільстві.