Preloader
Назад

“Рука допомоги”: цифри і факти

Далі
31.03.2019

Проект "Рука допомоги", який координувався агентством  ShiStrategies, надав понад 20 млн гривень поворотної фінансової допомоги безробітним малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним українцям на відкриття бізнесу, а також підприємцям на створення нових робочих місць.

 

 

Перші учасники пілотного проекту отримали обладнання та матеріали для започаткування власної справи та почали працювати у вересні 2017 року. Станом на 31 березня 2019 року, завдяки проекту "Рука допомоги", 237 учасників проекту захистили бізнес-плани, отримали фінансову допомогу та розпочали підприємницьку діяльність. Загальна сума фінансової допомоги, що була надана підприємцям-початківцям, склала 14,9 млн гривень.

 

Найбільше підприємців з’явилося у Львівській області – 109 людей, в Харківській – 79, в Полтавській – 47. По одному підприємцю з‘явилося у Баранівській об‘єднаній територіальній громаді Житомирської області та Миколаївській громаді Донецької області.

 

 

Протягом 2018 та першого кварталу 2019 року новоспечені підприємці створили 66 нових робочих місць та сплатили до місцевих бюджетів і Пенсійного фонду 2,3 млн гривень податків та внесків.

 

Найчастіше учасники обирали бізнес у сфері надання послуг населенню. Будівельники, ремонтники, ріелтори, власники салонів краси, ветеринарних кабінетів та інші представники галузі захистили 96 бізнес-планів та відкрили власний бізнес. На другому місці традиційно залишається сільське господарство – 49 нових фермерів отримали фіндопомогу. 47 проектів – у сфері виробництва, найчастіше – продуктів харчування, одягу, декору та меблів. 34 підприємця займаються торгівлею, в тому числі онлайн.

 

З травня 2018 року проект "Рука допомоги" почав надавати фінансову допомогу підприємцям на розвиток бізнесу за умови створення нових робочих місць та працевлаштування на них учасників пілотного проекту та ветеранів АТО. За рік у трьох пілотних областях (Львівській, Полтавській та Харківській) та у Баранівській ОТГ Житомирської області 92 діючих підприємця скористалися такою можливістю. Всі вони отримали кошти на необхідне обладнання та матеріали і створили 189 нових робочих місць. Абсолютна більшість із них – це представники місцевого малого бізнесу.

 

 

 

Сума фінансової допомоги, наданої на розширення бізнесу в рамках проекту, склала близько 6,7 млн гривень.