Preloader
Назад

Автопром змінює стратегії

Далі
22.09.2020

Ми вже не раз говорили про важливість репутації для розвитку і підвищення конкурентоспроможності бізнесу.  Але репутація накладає і масу обов'язків. Одна з них – турбота про навколишнє середовище. Сьогодні в світі екологічна відповідальність – одна з головних складових хорошої репутації і конкурентоспроможності. І навпаки, забруднення навколишнього середовища означає серйозної шкоди для репутації та ділових зв'язків, проблеми із залученням інвестицій та обслуговуванням в великих міжнародних банках, які при кредитуванні обов'язково висувають екологічні вимоги.

 

Коли людство пересяде на електромобілі

 

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища та економне використання природних ресурсів – провідна світова тенденція практично у всіх сферах виробництва. Один з найбільш яскравих прикладів екологічної відповідальності бізнесу – виробництво електромобілів.

Це відповідь не тільки на зовнішній тиск у вигляді посилення екологічних норм, а й на запит споживачів, які хочуть отримати продукт, що відповідний їх екологічному способу життя.

Голова і головний виконавчий директор Bentley Motors Ltd. Адріан Холлмарк, посилаючись на результати опитування ще 2008 року, який був проведенний Bentley серед найбагатших людей в світі, каже, що в рішенні про покупку є новий вимір – етична цінність.

За словами Холлмарк, до 2025 року всі автомобілі Bentley будуть пропонувати деяку версію електричної трансмісії. При цьому він зазначив: «Щоб зробити електричну версію такого автомобіля, може знадобитися до 10 років, але у Bentley немає вибору. Навіть якщо нам це не потрібно, ми будемо в значній мірі працювати з точки зору вимог клієнтів ".

І це не тимчасова тенденція, а глобальний напрям розвитку всієї автомобільної промисловості.

Компанія Volvo також оголосила, що до 2025 року як мінімум половина автомобілів цієї марки повинна бути оснащена тільки електродвигуном.

Зовсім недавно Ford виділив $ 700 млн. На новий завод з випуску електромобілів.

Лідери у виробництві лакшери автомобілів - BMW, Porsche, Mercedes вже кілька останніх років випускають гібридні і електричні транспортні засоби.

 

Настрої споживачів змінюють стратегії корпорацій

 

Пристосування до нових умов та настроїв споживачів змушує автомобільні транснаціональні компанії істотно змінювати стратегії свого розвитку. Підвищення екологічності автотранспорту стало сьогодні одним з головних чинників конкурентоспроможності і перетворило конкуренцію компаній в «гонку за екологічністю».

Це ставить нові завдання і для виробників автокомпонентів. Шкіряні дверні панелі, оббивка крісел зі шкіри Nappa перестають бути визначальним фактором престижу. Вони поступово будуть замінюватися веганські матеріалами і екологічними пластмасами. Найбільші автомобільні компанії, такі як Audi, Volvo або Land Rover, працюють з поновлюваними матеріалами, отриманими шляхом вторинної переробки.

У західноєвропейських країнах важливу роль в турботі про навколишнє середовище бере на себе екологічно відповідальний бізнес. Його представники виступають з важливими ініціативами, створюють високі стандарти природоохоронної діяльності в своїх корпораціях.

У боротьбі за споживачів компанії змінюються, вдосконалюють свої продукти і технології їх виробництва. Одні намагаються мінімізувати в своєму виробництві використання пластику з нафтопродуктів переходячи на біорозкладні матеріали. Інші – виключити з виробництва небезпечні хімікати, економити воду електрику і мінімізувати відходи, переробляючи сміття.

Але, на думку багатьох експертів, електромобіль поки єдиний успішний і вже реалізований проект людства, спрямований в бік охорони навколишнього від наслідків життєдіяльності людини. Так, є багато питань до екологічності його виробництва та утилізації. Але коли людство повністю пересяде на електромобілі, влаштовувати Міжнародний день без авто вже не буде необхідності.